Agregaty prądotwórcze - maszyny budowlane

Agregaty prądotwórcze firmy LUMAG cechują się niezrównaną mocą oraz łatwością obsługi, co idzie również w parze z atrakcyjną ceną. Posiadają pilot zdalnego sterowania do kontrolowania pracy urządzenia na odległość. Są ciche, niezawodne, ale przede wszystkim wydajne.

Agregaty prądotwórcze można podzielić uwzględniając ich budowę oraz zastosowanie, główny podział dzieli na generatory na stacjonarne i przenośne.

Agregaty stacjonarne wyposażone w silniki diesla umieszczone w ramie lub w zabudowie dźwiękochłonnej. Przeznaczone do zabudowy wyposażone w zbiornik paliwa pozwalający na wielogodzinną pracę. Agregaty obudowane materiałem dźwiękochłonnym gwarantują cichą pracę oraz możliwość pracy na zewnątrz budynku. Generatory prądotwórcze posiadające homologację drogową, oraz przystosowane do pracy w warunkach zewnętrznych, ciągnięte przez samochód zapewniają dużą mobilność.

Agregaty przenośne na ogół wyposażone są w silnik benzynowy na ramie przystosowane do pracy w warunkach zewnętrznych lub w pomieszczeniach, zależnie od zastosowania. Dostarczają napięcia głównie do elektronarzędzi i małych maszyn budowlanych. Niektóre urządzenia np. betoniarki potrzebują przy starcie większego prądu, który może przekroczyć wartość znamionową agregatu. Należy wtedy sprawdzić możliwości przeciążeniowe generatora. Czułe urządzenia elektroniczne wymagają wyższej stabilizacji napięcia częstotliwości, do obsługi tego typu urządzeń stosuje się agregaty wyposażone w AVR  (Automatic Voltage Regulator), lub agregaty inwerterowe.  Agregaty inwerterowe wykorzystują nowoczesną technologię wytwarzania prądu, poprzez zamianę prądu zmiennego w prąd stały i redukcję zakłóceń następnie ponowną zamianę w przemienny prąd wyjściowy wolny od zakłóceń.