Kompresory - maszyny budowlane

Kompresory to niezbędne urządzenia w każdym warsztacie, jak i gospodarstwie domowym. Ułatwiają one codzienną pracę dzięki wszechstronności zastosowania od pompowania kół, przez czyszczenie trudno dostępnych miejsc strumieniem powietrza, aż po zasilanie narzędzi pneumatycznych. Lumag w swojej ofercie posiada kompresory które cechują się dużą wydajnością przy zbiornikach o pojemności od 24 do 90 litrów. 

Głównymi właściwościami charakteryzującymi kompresory to rozmiar zbiornika, wydajność oraz maksymalne ciśnienie. Na podstawie tych parametrów należy dobierać kompresor do danej pracy oraz specyfikacji wszelkiego rodzaju narzędzi pneumatycznych. Do prac z pewnymi narzędziami pneumatycznymi potrzeba większego zbiornika z bardziej wydajną sprężarką, która zapewni ciągłość dostarczanego ciśnienia. Natomiast do pompowania kół i innych mniej wymagających prac wystarczy niewielki kompresor. 

Lumag w swojej ofercie posiada wyłącznie kompresory bezolejowe, które są łatwiejsze w utrzymaniu od kompresorów olejowych, a sprężone powietrze jest wolne od zanieczyszczeń i oleju.